międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

WŁOCHY

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Włochy znajdują się w Południowej Europie i są jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie państw. Kraj ten cieszy się niezwykłym bogactwem zabytków i kultury, ciepłym i słonecznym klimatem oraz dostępem do morza, oferując nieskończenie wiele atrakcji dla turystów z całego świata.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Tuż po Grecji, Włochy od zarania dziejów były najważniejszym ośrodkiem nauki, rozwoju sztuki i kultury. Od wieków na całym świecie cenione było wykształcenie zdobyte w Rzymie lub w Padwie. Rzym, jako stolica Włoch, jest jedną z największych atrakcji tego kraju i zarazem jego perłą. Warto zobaczyć tutaj słynne zabytki, takie jak: Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Bazylika św. Jana, a także Plac Wenecki, Piazza Navona z Panteonem, kościół San Marco oraz Hiszpańskie Schody. Nie brak tu również licznych klubów i dyskotek. Oprócz Rzymu, turyści upodobali sobie również miasta takie jak: Florencja, Verona, Mediolan, Neapol i Wenecja. Do Włoch należą także dwie enklawy – San Marino i Watykan ze słynną Bazyliką św. Piotra. Ogromnym walorem tego kraju są również góry – Alpy i Dolomity, które przyciągają miliony turystów przez cały rok, a szczególnie zimą, kiedy zaczyna się sezon narciarski. Powodzeniem cieszy się najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc, a także wulkan Wezuwiusz. Atrakcyjne jest również malownicze wybrzeże Morza Śródziemnego z licznymi wyspami, m.in. z Sycylią i Sardynią oraz z małymi wysepkami wulkanicznymi Stromboli i Vulcano. Będąc we Włoszech, warto zobaczyć jeziora polodowcowe, np. Garda, Como, Bolsena oraz Magiero. Tutaj krajobrazy są wyjątkowo piękne, a krystalicznie czysta woda doskonale kontrastuje z majestatycznymi szczytami górskimi. Częstym celem wycieczek jest Dolina Aosty i Apulii, gdzie można wyciszyć się wśród urokliwych i spokojnych zakątków, otoczonych gęstymi gajami oliwnymi. Nie brak tu luksusowych hoteli, wspaniałych zamków i pałaców, a także zapierających dech w piersiach widoków. Oprócz pięknych zabytkowych miast, malowniczych wysp i plaży, Włochy oferują zwiedzającym wiele rozległych parków narodowych, jak np. Parco Nazionale Gran Paradiso oraz Parco Nazionale dello Stevio, gdzie żyje wiele gatunków górskich zwierząt. Na całym świecie Włochy kojarzone bywają zwykle ze swoją kuchnią i z najpopularniejszymi potrawami, takimi jak pizza i spaghetti. Kuchnia włoska opiera się bowiem przede wszystkim na różnego rodzaju makaronach i daniach z mąki. Bardzo popularne są tutaj włoskie pierożki gnocci oraz wszelkiego rodzaju sery i owoce morza. Powszechnie jadana jest tu również wołowina oraz włoska szynka prosciutto.