międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

UKRAINA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Ukraina leży na Wschodzie Europy i jest drugim co do wielkości krajem na tym kontynencie. Dzięki swemu położeniu, najczęściej odwiedzana jest przez Polaków, którzy z sentymentem do dziś wspominają tamtejsze niskie ceny i beztroskę.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Obecnie Ukraina nie jest już tak tania, wprowadzono również wiele zakazów picia i palenia w miejscach publicznych. Kraj ten zniszczony przez socjalizm, z trudem próbuje nadążyć za Europą, może jednak poszczycić się niezwykle bogatą historią i kulturą, a także wspaniałą przyrodą. Zorganizowane wycieczki najczęściej za cel podróży wybierają: Lwów, Kijów, Odessę i Krym. Warto również podróżować po krainie na własną rękę, aby poznać jej inne zakątki i zetknąć się z tamtejszą gościnnością. Stolicą i największym miastem Ukrainy jest Kijów, będący kolebką cywilizacji słowiańskiej, gdzie dumnie wznoszą się złote kopuły starych cerkwi, do złudzenia przypominając drugie Jeruzalem. Zdecydowanie warto zobaczyć tutaj Ławrę Peczerską oraz wiele pięknych zabytków przy alei Chreszczatyk. Niezwykłymi zabytkami są także Klasztor Pieczar oraz Sobór Mądrości Bożej - zabytki zaliczane do siedmiu Cudów Ukrainy. Natomiast najważniejszym miastem Zachodniej Ukrainy jest Lwów ze słynnym Wzgórzem Zamkowym i Zamkiem Wysokim, z którego rozpościerają się piękne widoki na Stare Miasto. Historyczne centrum Lwowa to jedna z najważniejszych atrakcji tego miasta, warto również odwiedzić gotycką Katedrę Łacińską, Sobór św Jura oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Odessa to jedno z młodszych ukraińskich miast, gdzie nie ma już tak bogatego zaplecza historycznego, ale za to znajduje się wiele klimatycznych restauracji i kawiarni oraz Primorskij Bulwar z pomnikiem Aleksandra Puszkina. Na Krymie można spotkać natomiast piękne miasta porty, jak: Symferpol i Sewastopol. Turyści mogą zwiedzać tutaj różne zabytki oraz wypoczywać na rozległych plażach Eupatorii, Sudaku i Koktebela. Kuchnia ukraińska kształtowana była przez wiele różnych narodowości, a w jej podstawowym składzie znajdują się przede wszystkim chleby oraz potrawy z mąki i kaszy. Popularne są tu również mięsa różnego rodzaju, warzywa i ryby.