międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

SŁOWENIA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Słowenia leży w Europie Środkowej, nad Morzem Adriatyckim. Jej stolicą i największym miastem jest Lublana. To najbardziej bogaty i rozwinięty kraj Europy Środkowo-Wschodniej.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Kraj ten charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem, w zależności od danego regionu. Wzdłuż wybrzeża panuje klimat śródziemnomorski, natomiast na wschodzie zmienia się w kontynentalny z gorącym latem i mroźną zimą. Na północy temperatury są umiarkowane przez cały rok. Lublana to małe miasto, w którym tętni życie studenckie, a co roku odbywa się wiele koncertów i festiwali. W listopadzie obchodzone jest tu święto wina, w grudniu zaś Międzynarodowy Festiwal Filmowy, a w październiku Międzynarodowy Festiwal Sztuki. Nie brak tu interesujących zabytków, jak np. piękny zamek na Wzgórzu Zamkowym, mosty na rzece Ljubljanica, park Tivoli, ratusz, katedra, Pałac Arcybiskupa i wiele innych. Warto odwiedzić również okoliczne prowincje, np. Postojną, znaną z jednych z najpiękniejszych w Europie jaskini o tej samej nazwie. Turyści mogą zwiedzić ją za pomocą pędzącej kolejki elektrycznej. Godne polecenia jest także miasteczko Kartuzija Zice z ruinami klasztoru kartuzów. Słowenia oferuje bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe. W tutejszych Alpach znajduje się wiele nowoczesnych wyciągów, tras i skoczni narciarskich. Warto zobaczyć największą na świecie skocznię narciarską Letanica, położoną w malowniczej dolinie Planica. Kuchnia słoweńska to mieszanina różnych kultur i tradycji. Cechują ją smaki śródziemnomorskie z domieszką alpejskich i panońskich. Dużym powodzeniem cieszą się tradycyjne karczmy, w których można spróbować regionalnych potraw, jak polenta czy krańskie kiełbaski. Popularne są również potrawy z kaszy, grzybów oraz ryby i owoce morza. Oprócz rodzimych smaków, turyści napotkają również restauracje, kebeby, pizzerie, restauracje orientalne.