międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

NORWEGIA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Norwegia leży w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim, nad Morzem Północnym i północnym Atlantykiem. Większość powierzchni tego kraju zajmują góry, występują tu również liczne fiordy i tysiące wysp położonych wzdłuż wybrzeża.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Klimat w Norwegii jest dosyć chłodny, jednakże latem na południowych obszarach temperatura może sięgać nawet 30 stopni. Specyficznym zjawiskiem są tutaj białe noce, kiedy w okresie letnim słońce nie zachodzi w ogóle przez całą dobę. Zjawisko można obserwować w różnym czasie, w zależności od położenia geograficznego. Im dalej na północ, tym dłuższe białe noce dłuższe. Norwegia posiada liczne bogactwa naturalne, dlatego jest bardzo dobrze rozwinięta gospodarczo. Na Zachodnim Wybrzeżu turyści mogą podziwiać malownicze fiordy z górami wyrastającymi prosto z wody, po których spływają piękne wodospady. Inne fiordy są rozległe i płytkie, tworząc doskonałe warunki dla rolnictwa i rybołówstwa. W Centralnej Norwegii warto zobaczyć największą średniowieczną budowlę Skandynawii – Katedrę Nidaros z pięknymi rzeźbami i witrażami. Na północy kraju można natomiast zapoznać się z odrębną kulturą Lapończyków. W Norwegii życie tętni przeważnie na południu, gdzie znajdują się kurorty oraz na najgęściej zaludnionym wschodzie ze stolicą – Oslo. Prawie połowę tego miasta zajmują lasy, parki, stawy i jeziora, a pomiędzy nimi znajdują się pensjonaty, hotele i wiele restauracji. Ceny są tutaj dość wysokie, a piwo najdroższe na świecie. Kuchnia norweska to przede wszystkim ryby, owoce morza oraz baranina. W miejscowych knajpach można również spróbować dań z foki, rekina, a także wieloryba. Norwegia to kraj spokoju i prawa. Mieszkańcy są bardzo przepisowi, dbają o środowisko. Turystów przywitają serdecznością oraz dbałością o wszelkie szczegóły.