międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

LITWA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Litwa leży w Europie Zachodniej i jest jednym z krajów bałtyckich. Mimo tego, że oferuje wiele ciekawych atrakcji, nie jest najpopularniejszym celem podróży wśród Europejczyków. Tymczasem kraj ten obfituje we wspaniałe krajobrazy i zabytki, a do tego ceny są bardzo przystępne.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Największą atrakcją turystyczną Litwy jest stolica – Wilno. Otoczone gęstymi lasami miasto, położone w malowniczej Dolinie Wilejki było niegdyś miastem wielonarodowym, dziś natomiast jest największym skupiskiem Polonii na ziemiach litewskich. To jedyna stolica w Europie, znajdująca się na pograniczu cywilizacji dwóch starych kultur - bizantyjskiej i łacińskiej. W tym wielokulturowym mieście przetrwał dych tolerancji narodowej i wyznaniowej. Znajduje się tu jedna z najstarszych nadbałtyckich uczelni oraz jedna z najdroższych ulic świata – Aleje Gedymina. Turyści mogą podziwiać jedną z największych starówek w całej Europie, która zachowała średniowieczny układ ulic, a także wiele zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Smukłe barokowe budynki wokół Starówki stwarzają niezwykłą atmosferę. Warto zobaczyć Ostrą Bramę oraz katedrę św. Stanisława. Symbolami miasta są: Zamek Giedymina na Górze Zamkowej i Archikatedra o unikalnej architekturze. Szczególnym miejscem jest również Góra Trzech Krzyży, z której szczytu rozpościera się widok na panoramę miasta. Znajdują się na niej trzy krzyże, upamiętniające umęczenie siedmiu zakonników. Litwa znana jest również z licznych zabytkowych kościołów. Warto odwiedzić m.in. Bazylikę archikatedralną, będącą dla katolików najważniejszą świątynią w całym kraju. Turyści mogą również podziwiać wiele pięknych pałaców, z których na pewno warto wymienić: okolony ogrodami Pałac Prezydencki z XIV wieku, klasycystyczny Pałac w werkach oraz Pałac Chodkiewiczów, Zamek w Trokach i Zamek Dolny.