międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

IRLANDIA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Irlandia leży w Europie Zachodniej i zajmuje większą część zielonej wyspy o tej samej nazwie. Dzięki swemu zróżnicowaniu, kraj ten ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Piękne krajobrazy i bliskość przyrody przyciągają miłośników ciszy, a wiele zabytków żywo obrazuje niezwykłe bogactwo historii i kultury.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Wielką atrakcją Irlandii są Moherowe Klify, znajdujące się na zachodzie wyspy, ciągnące się na długości 8 km . Te spektakularne urwiska wznoszą się na wysokość aż 214 m nad poziom oceanu i wyznaczają granicę Irlandii z Oceanem Atlantyckim. W ich centrum wznosi się XIX wieczna wieża O'Brian's Tower , wyznaczająca najwyższy punkt Klifów. Turyści znajdą tutaj wiele obiektów gastronomicznych i punktów informacyjnych. Warto również odwiedzić wyspy Aran, słynące ze swej geologii oraz zabytków . Arany obejmują trzy wyspy, których ludność stała się niezależna i samowystarczalna, żyjąc w surowych warunkach. Zwiedzając je, warto zobaczyć prehistoryczny kamienny fort Dún Aonghasa oraz inny fort na skraju klifu - Black Fort, a także najmniejszy na świecie kościół i czternastowieczny zamek O 'Brien'a . Irlandia to zielona kraina gór lasów i jezior. Najwyższe góry w Irlandii sięgają 1000 m., ich zbocza porastają lasy, u podnóży zaś rozciągają się przejrzyste jeziora, które można podziwiać z licznych punktów widokowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą wiele atrakcji na Półwyspie Dingle z piaszczystymi plażami, klifami i zabytkowymi kościołami. Uprawia się tutaj windsurfing i jazdę konną, można również zobaczyć delfiny. Godna odwiedzenia jest także dolina Dwóch Jezior z wieloma zabytkami epoki wczesnego chrześcijaństwa. Jednym z nich i jednocześnie jednym z najstarszych zabytków świata jest neolityczny grobowiec Newgrange , starszy nawet od egipskich piramid. Warto też odwiedzić stolicę – Dublin, gdzie można zobaczyć m.in. browary słynnego piwa Guiness oraz muzeum irlandziej whyisky. Irlandczycy są bardzo towarzyscy i lubią biesiadować w okolicznych pubach przy kuflu piwa, szczególnie widoczne jest w Dniu św. Patryka.