międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

GRECJA

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Grecja swym zasięgiem obejmuje południową część Półwyspu Bałkańskiego, Wyspy Jońskie oraz archipelagi: Cyklady, Sporady Północne, Sporady Południowe oraz ponad 2 tys. wysp. Otaczają ją trzy morza: Morze Śródziemne, Egejskie i Jońskie. Większość terytorium tego kraju zajmują góry Pindos z najwyższym szczytem Olimp .

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Grecja powszechnie kojarzy się z ciepłym, słonecznym miejscem, w którym pomarańcze rosną na drzewach, a ludzie są radośni i gościnni. Jednakże upalne jest tutaj jedynie lato, a zimy dosyć chłodne. Ponadto jest to obszar aktywny sejsmicznie, w którym sporadycznie odnotowywane są trzęsienia ziemi. Będąc w Grecji, warto zobaczyć prastarą świątynię w Delfach, starożytne miasto Mykeny oraz położony na wzgórzu w Atenach – Akropol z licznymi świątyniami. Miejsca te przenoszą turystów w odległe czasy mitologii Homera i starożytnych bogów, spoglądających na śmiertelników z masywu Olimpu. Grecja wypoczynkowa to przede wszystkim rozległe piaszczyste plaże, rozciągające się wzdłuż wysp. Za najpiękniejsze z nich uważa się m.in. : Kretę, Santorini, Kos, Korfu, Kefalonię i Rodos. Grecy to ludzie otwarci i radości, a turystów powitają muzyką oraz tańcem, oddając do dyspozycji liczne tawerny i kawiarnie, w których wyprawiane są wprost dionizyjskie uczty przy dźwiękach buzuki. Można napić się tutaj słynnej restiny, porównywanej do mitologicznej ambrozji. Kuchnia grecka jest zdrowa i prosta. Jada się tu przeważnie jagnięcinę, baraninę, ryby, drób i owoce morza. Specjalność Grecji to słony ser feta i ostry sos tzatzyki. Nie można tutaj narzekać na monotonię smaku, potrawy są bardzo wyraziste, często zawierają dużą ilość czosnku, oliwy z oliwek i papryki. Dzięki bogactwu kulturowemu i niezliczonej liczby słonecznych plaż, Grecja przyciąga turystów przez cały rok, jednakże największym powodzeniem cieszy się od wiosny do jesieni.