międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

BIAŁORUŚ

Przejazdy autobusowe do niektórych miejscowości realizowane są sezonowo, dlatego też połączenia mogą nie występować w wyszukiwarce.

Białoruś leży w Europie Wschodniej, jest stosunkowo dużym krajem, ale podobnie jak na Ukrainie, da się w nim odczuć spuściznę socjalizmu. Będąc na Białorusi, warto odwiedzić zespół zamkowy w Nieświeżu, który niegdyś był siedzibą rodu Radziwiłłów. Wokół zamku rozpościera się ogromny i piękny park w stylu angielskim.

Rezerwacji biletu autobusowego mogą Państwo dokonać on-line, korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Warto również zobaczyć zespół zamkowy w Mirze o niezwykłym połączeniu stylów: gotyckiego, renesansowego i barokowego. Stolicą Białorusi jest Mińsk, znajduje się tu wiele cerkwi i klasztorów, Plac Wolności, cmentarz szlachty polskiej, oraz zamek i ruiny świątyni. Równie interesującym miastem jest Grodno, położone nad Niemnem. Niegdyś pełniło rolę grodu warownego, umiejscowionego na szlaku bursztynowym i było siedzibą książąt litewskich oraz królów polskich. W Nowogródku natomiast znajduje się dom-muzeum Adama Mickiewicza oraz wiele starych kościołów, synagog i pałaców. Białorusini to ludzie gościnni, przywiązujący dużą wagę do tradycji. Obchodzi się tu wiele świąt ludowych, np. Dziady i Raudanica, podczas których czczona jest pamięć zmarłych. Obchodzone jest tu również prawosławne Boże Narodzenie, kilkanaście dni po katolickim. Kuchnia białoruska to głównie potrawy z mąki i ziemniaków. Popularne są tutaj bliny, babka ziemniaczana, kołduny, kiszka ziemniaczana oraz chłodnik.