międzynarodowe bilety autokarowe

Wyszukiwarka połączeń
Rodzaj biletu
  • w jedną stronę
  • w obie strony
  • open
Kraj wyjazdu:
Kraj docelowy:
Miasto wyjazdu:
Miasto docelowe:
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Ilość osób:

Przepraszamy brak aktywnych połączeni dla podanych parametrów wyszukiwania, bardzo prosimy o wybór innego połaczenia.

Proszę o rozpoczęcie nowego wyszukiwania


Inline - modal window

 

proszę czekać szukam połączenia

 

Zadzwoń do nas 801 00 70 90 lub (+48 32) 445 70 90
0% prowizji !!

Przewozy autokarowe do Niemiec - Berlin

Miasto takie jak Berlin niebywale kusi bogactwem ciekawych miejsc, niepowtarzalnymi zabytkami oraz wyjątkową atmosferą, która sprawia, że rokrocznie miasto jest odwiedzane przez turystów.

Planujesz wyjazd do Niemiec? Wybierz nasze przejazdy autokarowe do Berlina! Zapewniamy najbogatszą ofertę, najlepszych przewoźników, wygodne autokary i atrakcyjne ceny biletów.

Przejazdy autokarowe do Berlina z portalem Bileciarnia.pl to najlepszy sposób, aby samemu się przekonać jakie atrakcje oferuje to jedno z najciekawszych miast Niemiec.

Dostępne połączenia autokarowe do Berlina:

Berlin, stolica Niemiec, to miasto wyjątkowe, pełne paradoksów, a także daleko odbiegające od powszechnie obowiązujących stereotypów. Geograficzna bliskość Berlina sprawia, że każdy z nas może na własne oczy przekonać się jakie w rzeczywistości jest miasto z niedźwiedziem w herbie.

Pierwsze wzmianki na temat miasta Berlin datuje się na rok 1237, a na świadectwa wielowiekowej historii miasta z łatwością natkniemy się na każdym niemal kroku. Nie oznacza to jednak, że stolica Niemiec to miasto o skostniałym charakterze – jest wprost przeciwnie. Berlin to jedna z największych metropolii w Europie, tętniąca życiem o każdej niemal porze dnia i nocy.

Berlin – miasto wielu kultur

Powierzchnia miasta to niemal 900 km2, a na obszarze tym znajduje się 12 dzielnic o niezwykle zróżnicowanym charakterze. Niewiele jest miast na świecie, w których egzystują obok siebie tak odmienne kultury. Jest to zasługa jego mieszkańców - niemal pół miliona z ogólnej liczby 3,5 mln osób zamieszkujących stolicę Niemiec stanowią imigranci pochodzący z ok. 190 krajów. Berlin to prawdziwy tygiel kulturowy, gdzie jak w soczewce możemy się przyjrzeć współczesnym procesom globalizacyjnym. Etniczna różnorodność nadaje miastu kolorytu – mieszkańcy Berlina to ludzie uśmiechnięci, serdeczni oraz otwarci - oczywiście jak na niemieckie standardy.

Miasto muzeów i zabytków

Berlin to miasto niezwykle otwarte na sztukę, dlatego bardzo chętnie tworzą i wystawiają tutaj swoje dzieła artyści z całego świata. Obowiązkowym punktem na trasie podróży każdego turysty powinna stać się Wyspa muzeów (Museumsinsel) na Sprewie, gdzie na jednej wyspie stworzono jeden z największych i najistotniejszych kompleksów muzealnych na świecie. Funkcjonuje tutaj m.in. Muzeum im. Bodego (Bodemuseum), Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum), Nowe Muzeum (Neues Museum), Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie) oraz Stare Muzeum (Altes Museum). W zbiorach muzeów znaleźć można kolekcje malarstwa, rzeźby, numizmatykę oraz eksponaty archeologiczne (popiersie Nefertiti). Obok Wyspy Muzeów na szczególną uwagę zasługuje również Muzeum Żydowskie w Berlinie (Jüdisches Museum Berlin) będące symbolem ciemnej strony historii Niemiec oraz mogąca poszczycić się jedną z najbogatszych kolekcji malarstwa na świecie Galeria Malarstwa w Berlinie (Gemäldegalerie).

Poza muzeami warto zobaczyć również inne zabytki i ciekawe miejsca Berlina – Bramę Brandenburską, Reichstag, Gendarmenmarkt, Alexanderplatz, Potsdamer Platz i Pałac Charlottenburg.

Rozrywka

Jak przystało na europejską stolicę Berlin posiada niezwykle bogatą ofertę kulturalną, obfitującą w najróżniejsze wydarzenia muzyczne, filmowe i teatralne. Dla wielbicieli X muzy nie lada gratką jest odbywający się od 1951r. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie (Berlinale), będący jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie.

Berlin to również istotne miejsce na mapie wydarzeń muzycznych, a zarazem jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla twórców i sympatyków muzyki alternatywnej. Trudno zliczyć wszystkie kluby muzyczne funkcjonujące w Berlinie, ale chyba z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że sympatycy niemal każdego gatunku muzyki odnajdą odpowiednie dla siebie miejsce.

Niezależnie od osobistych preferencji muzycznych i gastronomicznych warto odwiedzić kluby i lokale takie jak: Tresor, Berghein, SO36, Schilling Bar Weinerei, Curry 36, Unsicht Bar oraz Puro Sky Lounge.

Berlin – zielona metropolia

Dla wielu odwiedzających miasto po raz pierwszy prawdziwym szokiem jest fakt, iż w jednej z największych metropolii Starego Kontynentu jest tak dużo zieleni. Niemcy przywiązują niezwykłą wagę do ekologii, co musiało znaleźć odzwierciedlenie w wyglądzie stolicy ich kraju. Podczas wycieczki do Berlina warto odpocząć od wielkomiejskiego hałasu i tłoku odwiedzając Ogród botaniczny (Botanischer Garten) w Steglitz, jezioro Wannsee z zabytkową plażą oraz niezliczone parki rozsiane na terenie całego miasta.


Mur berliński i jego pozostałości

Po pokończeniu II wojny światowej Berlin został podzielony na 2 strefy wpływów, czego symbolem stał się wzniesiony w 1961 r. i istniejący do roku 1989 Mur berliński. Dziś w mieście znajdziemy zaledwie 3 zachowane fragmenty muru, ale na jego pozostałości można natknąć się na każdym niemal kroku. Będąc w Berlinie warto ich poszukać!


Berlin nie tylko na weekend

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu Berlin jest świetnym celem nie tylko dłuższych wycieczek, lecz również krótkich, weekendowych wypadów. Mnogość atrakcji i bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych sprawia, że nad Sprewą i Hawelą zawsze miło spędzimy czas.

Planujących odwiedzenie Berlina zapraszamy do skorzystania z usług naszego portalu Bileciarnia.pl, gdzie oferujemy bilety autokarowe do Niemiec w niezwykle atrakcyjnych cenach. Bezpieczne i komfortowe autokary ekspresowo dowiozą Was do Niemiec, gdzie spędzicie niezapomniane chwile podczas odkrywania uroków Berlina.